"مبانی آخر الزمانی داعش"

سوریه (آسیا)[1]: تأکید بر برجسته کردن نام مجله ای به نام "دابق" که توسط سازمان(گروه تروریستی) "داعش" منتشر می­شود به علت بیان پیشینه تاریخی و انعکاس اندیشه و اسلوب فکری این گروه تروریستی درآن است. این اسم مربوط به شهری در سوریه است و در صحیح مسلم آمده است که : حدیثی از رسول الله (ص) است که می­گوید در آخر الزمان، جنگی سرنوشت ساز  میان مسلمانان و دشمنانشان برپا می شود که این جنگ هم زمان با ظهور دجال و حضرت مسیح.

در کتاب صحیح مسلم – که به زعم اهل سنت این کتاب بخاطرجمع­آوری احادیث صحیح و معتبر دینی، صحیح ترین کتاب بعد از قرآن است-  از قول  رسول الله (ص) آمده است :

قیامت برپا نمی شود تا اینکه روم(شرقی) به "اعماق"( دابق)، فرود می آید و سپاهی از برگزیدگان اهل زمین در آن روزگار، از شهر مدینه به مقابله با آنها برمی خیزند وهنگامی که با یکدیگر رو در رو می شوند رومیان می گویند : ما را با کسانی که از میان ما بد نام شده اند(اسیران ما هستند)، واگذارید تا با آنها بجنگیم.

بعد مسلمانان می­گویند : نه به خدا قسم ، چگونه برادرانمان را با شما واگذاریم، پس با آنها مبارزه می کنند و یک سوم از آنها(برگزیدگان) فرار می کنند و خداوند توبه آنها را نمی بخشد پس از آن ثلث دیگر از آنها کشته می­شود که برترین شهیدان، نزد خداوند هستند و ثلث آخر پیروز می­شوند و به هیچ فتنه­ای دچار نمی­شوند . پس از آن قسطنطنیه را فتح می­کنند. (قسطنطنیه)اشاره به شهری در ترکیه است که هم اکنون استانبول نامیده می شود.

در ادامه حدیث آمده: زمانی که آنها در حال تقسیم غنائم هستند و شمشیرهای خود را به زیتون آویخته­اند، شیطان به فریب بانگ برمی­آورد که مسیح جانشین شما در سرزمین هایتان(تبارتان) شد پس قیام می­کنند. وقتی که به شام می­رسند، شیطان ظاهر می شود سپس برای جنگ آماده شده، صف آرایی می­کنند. در هنگامه نما ز، عیسی بن مریم صل الله علیه و سلم نازل می­شود و به امامت آنها می­ایستد. هنگامی که  دشمن خدا(دجال)  او (مسیح) را می­بیند ذوب می­شود همانند ذوب شدن نمک در آب. پس اگر (مسیح) او(دشمن خدا) را رهاکند، آنقدر ذوب میشود تا هلاک شود، اما خداوند به دست مسیح او را می­کشد و مردم خون او را در حال چکیدن از نیزه مسیح می­بینند

دابق در شمال حلب، به فاصله 45 کیلومتر از  مرز ترکیه و جزئی از منطقه اعزاز است. در دشت بزرگ آن جنگی سخت میان عثمانی­ها به رهبری سلیم اول و ممالیک [2]به رهبری قنصوه الغوری در سال 1516 در گرفته بود. در آن جنگ عثمانی ها پیروز شدند و آن جنگ سرآغاز ورود آنها به مناطق عربی و تأسیس امپراطوری عثمانی شد.

و "الاعماق[3]" منطقه­ای است جزء انطاکیه ترکیه که در آن دریاچه"عمق" واقع شده است.
"دانشنامه معجزات علمی در قرآن و سنت" اشاره می کند که در حدیث مذکور پیشگویی وجود دارد زیرا تصاویر ماهوره ای از دابق نشان می دهد که این منطقه مناسبت ترین منطقه برای جنگهای  بزرگ و سرنوشت ساز است و مضاف بر اینکه دابق در نزدیکی دریای مدیترانه واقع شده است که محل ورود روم از طریق دریا در زمان جنگش با شام خواهد بود .

و آن دانشنامه، اضافه می کند که آن حدیث اشاره دارد به اینکه افراد زیادی از روم مسلمان خواهند شد و با مسلمانان در شام زندگی می کنند یا اسیرانی از روم هستند که مسلمان شده اند و سپس به همراه مسلمین بر ضد روم مبارزه می­کنند. و اشاره دارد به اینکه آن شهر(دابق) در مکانی میان شرق اسلامی و غرب رومی مسیحی واقع است و همان مکان درگیری در آخر الزمان است.

پیروان داعش معتقدند که نشانه های این پیشگویی که در حدیث آمده با پیوستن مبارزان غربی به داعش و نیز ائتلاف  بین المللی بوجوده آمده برای مبارزه با داعش در حال تحقق است. ائتلافی که  به سرعت در حال گسترش است همراه با احتمال مداخله ترکیه علیه  داعش، که توجیهی است برحمله  قسطنطنیه "استانبول" فعلی، که امروزه شهری است که اکثریت آن مسلمان هستند.

استفاده افراطگرایان از وبلاگ های اینترنتی شان(شبکه های اجتماعی)، که در حدیثی دیگر آمده است ، نشان دهنده جنگی بزرگ خواهد بود که در آن صدها هزار نفر جنگجو حضور دارند و رومیان زیر 80 پرچم گرد خواهند آمد که تحت هر پرچم 12 هزار جنگجو است که در مجموع 960 هزار جنگجو در مقابل مسلمانان  مبارزه خواهند کرد.

در حال حاضر، وبلاگ های اینترنتی شاهد جدل­های فراوانی از بازتاب جنگ کوبانی و تطابق آن با جنگ مورد انتظار در دابق است. ابوبکر بغدادی می گوید: آنچه هم اکنون در عین الاسلام( نامی که داعشی ها بر کوبانی گذاشته اند) که مجاور دابق است اتفاق می افتد چیزی غیر منتظره نیست بلکه از قرنها پیش برنامه ریزی شده و این جنگ به ما از طرف حضرت پیامبر محمد مصطفی(ص) بشارت داده شده است و به طور حتم 80 دولت صلیبی   حمله خواهند کرد و ما آنها را شکست خواهیم داد.

وبلاگ های دیگر مشغول پیگیری تعداد دولت­هایی هستند که تاکنون به ائتلاف علیه داعش پیوسته اند همام الشمری می­گوید : فکر می کنم از اول ائتلاف تاکنون تعداد آنها به 62 کشور رسیده  و 18 کشور دیگر براساس روایت دابق باقی مانده است.%


2- نام دولتی است که پس از سقوط ایوبیان در مصر در سال648 ه.ق، روی کار آمد.

[3] در خور توجه است که  شبکه ماهواره ای به نام الأعماق تأسیس شده که فیلم هایی از عملیات و جنایات داعش پخش می کند .

 

/ 0 نظر / 333 بازدید