آشنایی با شهرهای استرالیا (سیدنی)

 

سیدنی بزرگ ‌ترین و قدیمی‌ترین شهر استرالیا محسوب می گردد. این شهر پایتخت ایالت نیوساوت ویلز است که جمعیت آن بر اساس آخرین سرشماری اداره آمار استرالیا بالغ بر 5 میلیون نفر می باشد. سیدنی بیشترین تعداد ایرنیان را در خود جای داده و پس از آن شهر ملبورن است. این شهر نماد کشور استرالیا است و دویست و هیجده سال از زمان تأسیس آن می‌گذرد.

سیدنی در جنوب شرقی استرالیا واقع شده و عمدتاً اولین مکانی است که پذیرای بیشترین تعداد جهانگردان در بدو ورود به استرالیا می باشد. در هر گوشه‌ای از شهر بزرگ سیدنی می‌توان ردپایی از فرهنگ‌های گوناگون را مشاهده کرد که در کنار جاذبه‌های طبیعی، مراکز تفریحی، پارک‌های ملی و حفاظت شده، موزه‌ها و گالری‌های هنری باعث شهرت جهانی این شهر شده‌اند. این شهر شامل 700 محلّه می‌ باشد که در طول دوران، بتدریج هر یک از این محله‌ها مکان تجمع مهاجرین کشور خاصی شده‌است.

آب و هوای سیدنی در مناطق مختلف متفاوت است. اگر چه در بیشتر مواقع دارای آب و هوای مرطوب ولی معتدل می باشد. در سیدنی میزان بارش باران نسبت به مراکز ایالت‌های دیگر بیشتر است.

اغلب ساکنان سیدنی با اتوموبیل و از طریق آزاد راهها، خیابانها و بزرگراه‌ها تردد می‌کنند. مهمترین مسیر حرکت در مناطق شهری، سیستم تردد خیابانی می‌باشد. اتوبوس شهری، قطار، منوریل و قایقهایی به نام فری نیز بخش وسیعی از حمل و نقل مسافران را بر عهده دارند. قطارهای سیدنی توسط خط آهن شهری تحت عنوان سیتی ریل، که وابسته به دولت ایالتی می باشد، اداره می‌شوند.

برای دریافت متن کامل اینجا را کلیک نمایید

/ 0 نظر / 164 بازدید